Словенија тајно купила два „мерцедеса“ како тој за кој го осудија Груевски

2 копии

Владата на претходниот словенечки премиер Миро Церар тајно купила четири блиндирани возила, од кои два „мерцедеса“ како тој за кој поранешниот македонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Катица Јанева и нејзините домашни и странски поддржувачи предизвикаа скандал и во Словенија. Словенечката Нова 24 ТВ пишува дека словенечкиот Институт ИФИМЕС, ...
| | веќе видена | слични

Сега притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева и нејзините домашни и странски поддржувачи предизвикаа скандал и во Словенија, а тамошната ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Нова 24ТВ се осврна на наградата за „најдобра обвинителка на Балканот“ што Катица Јанева ја доби пред две години од Институт за блискоисточни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 324 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија тајно купила два „мерцедеса“ како тој за кој го осудија Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: