Време: Сонце и 38 степени Целзиусови


5 копии

Во септември ќе имаме вистински есенски температури, најавуваат метеролозите. На почетокот на септември ќе продолжат високите температури, но подоцна некаде на ...
| | веќе видена | слични
43 копии
2 копии

Летното време и натпpoсечно високите температури ќе се задржат и на самиот почеток од септември, но сепак ваквата верменска состојба некаде на средината од ...
| | веќе видена | слични

Периодот на топло, пријатно и стабилно време продолжува. Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика ги отфрли барањата на опозициската партија кои беа доставени по протестите минатата недела. Бислимоски нема намера да ...
сите 277 | | | веќе видена

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на ...
сите 119 | | | веќе видена

Но новата завчерашна одлука на Владата ќе овозможи зголемување на групите со прифаќање на двојно повеќе или 12 деца во овие групи. Во групите од 3 до 6 години ...
сите 81 | | | веќе видена

Мирослав Богдановски, пратеникот од коалицијата „Можеме“ и припадник на владеачкото парламентарно мнозинство во Собранието, е еден од првите кој се побуни ...
сите 92 | | | веќе видена

Вкупно 49 деца и 21 вработен се заразиле со коронавирус во сите градинки и основни и средни училишта во Загреб, соопшти Ива Милардовиќ Штимац од секторот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Во пожарот што ја зафати зградата на поранешна Комерцијална банка најмногу штета претрпе Државниот инспекторат за животна средина. Огнот, кој според наводните ...
сите 75 | | | веќе видена

Четвртиот пакет економски мерки се подготвува, а неговата реализација нема да придонесе да се зголеми јавниот долг над проектираните 60 проценти од БДП. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сонце и 38 степени Целзиусови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: