Ди Мајо: На Италија ѝ е потребна цврста влада, нови консутлации од вторник

Италијанското Движење пет ѕвезди (М5Ѕ) работи на тоа земјата да добие нова цврста влада, изјави во четвртокот Луиџи Ди Мајо по консултациите кај претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Движењето „Пет ѕвезди“ и социјадемократите постигнаа договор. Сега треба зелено светло да даде и италијанскиот претседател. Десничарската Лега извиси. Само ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

Иако во Италија, во мементов, има убедливо најголема поддршка во јавноста партијата Лига Италиа нема да биде во новата италијанска влада откако коалиција ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Движењето пет ѕвезди и досегашната опозициска Демократска партија се согласија да формираат нова владејачка коалиција во Италија, нанесувајќи ѝ голем удар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој денеска како сведок беше повикан за случајот „Таргет-Тврдина“ изјави дека првите информации за прислушуваните ...
сите 332 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 316 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 157 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

И Свети Петар да ги собере нема да најде решение, изјави денеска претседателот Стево Пендаровски, на прашање дали ќе свика лидерска средба. Но, Пендаровски ...
сите 373 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 446 | | | веќе видена

Знаете кога за некои жени ќе кажат дека се фатални. Тие секогаш се самоуверени, немаат табуа, а не се нималку конзервативни. И не е ни малку чудно што речиси ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ди Мајо: На Италија ѝ е потребна цврста влада, нови консутлации од вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: