Макрон – Мицотакис: Пријателството на Франција и Грција е важно за Европа и иднината на сите

Знам дека станавте премиер пред само неколку недели, но дека односот на нашите земји е многу важен за вас, рече францускиот претседател Емануел Макрон во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За да започне европскиот тек, соседите ќе треба да сфатат дека ќе мора да го спроведат во целост договорот, а не „а ла карт” како што направија досега, вели ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Милтиадис Варвициотис на неговиот официјален Твитер профил, обраќајќи се до „оние кои замислуваат тајна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската перспектива на земјите од Западен Балкан беше една од темите за кои вчера во Берлин разговараа германската канцеларка Ангела Меркел и грчкиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на денешната средба со германската канцеларка во Берлин ќе го пренесе ставот дека Владата на Грција ќе го почитува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И двајцата го делиме размислувањето дека ќе треба да се спроведува Договорот ЕУ-Турција и драго ми е што за тоа постојат напори и од новата грчка Влада, рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 384 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон – Мицотакис: Пријателството на Франција и Грција е важно за Европа и иднината на сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: