Коно: Јужна Кореја погрешно ги проценила безбедносните околности


5 копии

Севернокорејскиот парламент одобри измени на Уставот со кои дополнително ќе се зацврсти позицијата на Ким Џонг-ун на челото на државата. Имено, на втората ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Севернокорејскиот Парламент ги одобри измените во Уставот на земјата кои ја зајакнуваат улогата на лидерот Ким Џонг Ун како шеф на државата, јавија денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Севернокорејскиот парламент ги одобри измените во уставот што дополнително ќе ја зајакнат позицијата на претседателот Ким Јонг-ун.Ким беше официјално прогласен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Постојат индиции дека Пјонгјанг развива боеви глави со кои би можел да го пробие штитот за балистички ракети кој е дел од одбраната на Јапонија. Ова денеска го ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше тестирањето на супер голем повеќекратен ракетен фрлач, соопшти севернокорејската агенција KCNA. Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 252 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 304 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 146 | | | веќе видена

Работните групи во врска со законот за Јавно обвинителство денеска одржаа куса средба на која не беше постигнат договор. Како што посочија министерката за ...
сите 389 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коно: Јужна Кореја погрешно ги проценила безбедносните околности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: