Голем пожар кај ветерниците во Богданци


5 копии
4 копии

Запрено е проширувањето на пожарот од планината Готен кон Струмичко, кој гори повеќе од десетина дена меѓу селата Покрајчево и Злеово во општина Радовиш, а во ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Пожарот на планината Готен кај Радовиш и понатаму е активен. Гори претежно нискостеблеста шума. Скоро десетина дена екипите на радовишкото шумско претпријатие ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Општина Берово денеска е општината со најмногу новозаболени од Ковид-19 во Пијанечко-малешевскиот регион. Вкупно тројца граѓани покажаа позитивни резултати кои ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Организацискиот одбор на иницијативата „Доста е“ денеска во соработка со месните заедници, организираше протести во четири рурални средини во тетовско со цел ...
сите 155 | | | веќе видена

Субвенциите за малцинските заедници во моментов е само дебата која е отворена. Субвенциониравме вработувања во странските инвестиции во сите слободни економски ...
сите 146 | | | веќе видена

Советот на амбасадори на Република Северна Македонија го смета за целосно неприфатлив и штетен за добрососедските односи текстот на објаснувачкиот меморандум ...
сите 273 | | | веќе видена

Владата неспособна да ја стартува учебната година, 40 илјади ученици ќе останат надвор од образовниот процес, немаат ИТ-уреди за да ја следат наставата преку ...
сите 454 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар кај ветерниците во Богданци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: