Скопјанка нападната во Комплексот клиники „Мајка Тереза“


5 копии

Дафина Стојаноска, пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница рече дека еве трета година по ред како планот за живот којшто го ветуваше СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската Клиника за токсикологија во Скопје наскоро ќе добие и обезбедување, поради зголемување на безбедноста на вработените во ноќната смена, кои сѐ ...
| | веќе видена | слични

Вработена Х.Ј. (38) на Клиниката за токсикологија во Скопје ноќеска била нападната додека била на дежурство, како што дознава Плусинфо, од придружба на пациент ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ја посети Специјализираната болница за белодробни заболувања и ТБЦ-Лешок и оствари средба со директорот Исмаил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот за составување нова влада од претседателот на државата Стево Пендаровски. Во обраќањето пред претседателската вила ...
сите 942 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 486 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 468 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 973 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка нападната во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: