Преку ГП „Ново село“ лани 850 илјади премини

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска присуствуваше на пуштањето во употреба на делницата на локалниот пат до регионалната депонија Русино, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новите измени кои ќе бидат предложени во Законот за рамномерен локален развој треба придонесат за рамноправна распределба на средствата од државниот буџет кон ...
| | веќе видена | слични

Заврши првата фаза од изградбата и асфалтирањето на патот кој води до регионалната депонија Русино. Се работи за делница од 2,5 километри, што е всушност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изградениот дел од локалниот пат Сушички мост – регионална депонија Русиново во општина Гостивар во рамки на првата фаза од проектот, денеска ќе биде пуштен во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Активносите за реконструкција на патот Тетово – Попова Шапка застанале на само еден километар пред овој туристички центар реагираа денес од граѓанската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 344 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 220 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку ГП „Ново село“ лани 850 илјади премини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: