Уредување и адаптирање на стара зграда во село Теово како дневен центар за стари лица


Здружението на пензионери од Велес во соработка со Општина Чашка интензивно работи на уредување и адаптирање на стара зграда во село Теово, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како одговорна партија целосно сме посветени на реализација на мерките што обезбедуваат унапредување на детската заштита. Инвестираме во изградба на нови и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа ненародна власт на СДСМ предводена од Заев потфрли во сите области. Наместо да водат грижа за најмладата категорија на граѓани, Заев и Царовска ...
| | веќе видена | слични

Оваа ненародна власт на СДСМ предводена од Заев потфрли во сите области. Ова е реакцијата денеска на ВМРО-ДПМНЕ за прес-конференцијата на Јагода Шахпаска, која ...
| | веќе видена | слични

 Инвестираме во изградба на нови и проширување на веќе постоечките капацитети на детски градинки. Општините Кочани, Неготино, Кисела Вода и Кавадарци добија ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна партија целосно сме посветени на реализација на мерките што обезбедуваат унапредување на детската заштита. Ова го вели денеска Шахпаска од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Меморијалниот комплекс на спомен куќи од НОВ, што се наоѓа на само 30-тина километри од Велес во историското село Горно Врановци, по затворањето на тамошниот ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска, придружувана од градоначалникот на Општина Гази Баба денеска беше на маалска средба со граѓаните на населеното место ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 185 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Профункционира Единствената национална платформа за онлајн учење. Веќе е достапна на адресата www.schools.mk . Министерството за образование испратило насоки ...
сите 555 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 346 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 131 | | | веќе видена

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 124 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уредување и адаптирање на стара зграда во село Теово како дневен центар за стари лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: