Викендов дестабилизација на времето: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
| | веќе видена | слични
44 копии
2 копии

Летното време и натпpoсечно високите температури ќе се задржат и на самиот почеток од септември, но сепак ваквата верменска состојба некаде на средината од ...
| | веќе видена | слични

Периодот на топло, пријатно и стабилно време продолжува. Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен ...
| | веќе видена | слични

Оние кој се љубители да уживаат на плажите низ Македонија тоа ќе можат да го направат и на почетокот на септември месец иако веќе влегуваме во климатолошката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 412 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 271 | | | веќе видена

Се чувствувате запоставено и осамено? Мислите дека не сте му важни на партнерот како на почетокот од врската или бракот? Ви недостига неговото внимание? Не ...
сите 178 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов дестабилизација на времето: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: