Општина Чашка ќе го решава проблемот со водоснабдувањето во Населба Чашка, Богомила, Согле и Мартолци

Како што појасни за медиумите градоначалниот Горан Стојановски,општината веќе  извршила испитувања на локации во овие населени места. -При тоа  на овие локации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавното комунално претпријатие од Валандово и Општина Валандово ја почнаа постапката за трајно решавање на проблемот со водоснабдувањето на селото Брајковци со ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на Водовод при ЈКП „Тетово“ бил натепан во својата канцеларија бидејќи не сакал да даде дозвола за приклучок за вода, оти станувало збор за див ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жедни со денови на високи температури, граѓаните на општина Сарај се лути на локалната власт и на Градот Скопје. Тие бараат брзо разрешување на проблемот, а ...
| | веќе видена | слични

Јавното комунално претпријатие „Водовод“ од Битола во летниот период изврши повеќе контроли за утврдување на евентуална злоупотреба од енормна и неправилна ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 429 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 147 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Чашка ќе го решава проблемот со водоснабдувањето во Населба Чашка, Богомила, Согле и Мартолци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: