Intel го претстави својот прв процесор со вештачка интелигенција


2 копии

Извршниот директор на американската компанија "Tesla", Илон Макс, изјавил дека компјутерите во се повеќе сфери стануваат попаметни од луѓето и тој тренд ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кинескиот милијардер Џек Ма, кој долго време беше еден од главните поборници за екстремната кинеска работна култура, сега вели дека луѓето треба да работат ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск изјави дека компјутерите во сè повеќе сфери стануваат попаметни од луѓето и тој тренд ќе продолжи. „Тие ќе нè надминат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче при денешната посета на гостиварската болница изјави дека преку веб-страницата „Vakcinacija.mk“ и преку матичните ...
сите 483 | | | веќе видена

Планот кој не им успеа првично сега сакаат да го спроведат за два месеци од сега. Излегува ли Мијалков од притвор за два месеци? Тоа ли е договорот за негово ...
сите 372 | | | веќе видена

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Intel го претстави својот прв процесор со вештачка интелигенција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: