Селтик и ПСВ „ќе газат“, голови ќе има во Стразбур и Торино


Целиме на добитни Типстерски совети во серија. Вчера излегоа „пет од пет“ , а дали и мечевите од Лигата на Европа ќе донесат среќа за нашите редовни читатели и ...
| | веќе видена | слични

Македонските судии како да се претплатени да ја делат правдата на најдраматичните мечеви во Европа на почетокот на сезоната, а по Димитар Мечкаровски, кој ...
| | веќе видена | слични

Сите четири натпревари на нашите вчерашни предлог-типови на Типстерските совети се погодени и кој одигра на добивка, се радува. Долго во ноќта се очекуваше и ...
| | веќе видена | слични

Ајнтрахт Франкфурт ја надополни минималната негатива против Стразбург по првиот меч, и со убедливи 3-0 повторно се најдоа меѓу 48-те екипи кои ќе играат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ференцварош со победата од 4-2 над Судува во реванш мечот од плејофот во Лигата на Европа, обезбеди учество во групната фаза во новата сезона. Македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски со својот Ференцварош ќе игра во Лигата на Европа оваа есен, откако во плејоф квалификациската рунда беа подобри ...
| | веќе видена | слични

Романскиот ФЦСБ вечерва во Португалија ќе го игра реванш-дуелот против Гимараиш, кој треба да одлучи за патникот во групната фаза од Лигата на Европа. На ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот претседател на ФЦСБ (поранешна Стеауа), Џиџи Бекали им приреди вистинско шоу на новинарите во Романија пред реванш натпреварот од плејофот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 640 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селтик и ПСВ „ќе газат“, голови ќе има во Стразбур и Торино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: