Приведен маж од Крушево, во неговото комбе полицијата пронашла 45 лица од Пакистан, Сирија и Авганистан


Триесет и шестгодишен маж од Крушево бил приведен вчера поради „криумчарење на мигранти“.Како што соопшти МВР, на автопатот Куманово-граничен премин Табановце ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Товарно моторно возило „там" со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Е.(53) од Куманово, вчера на ул. „13-ти Ноември“ удрило во пешак Б.А.(31).„Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 318 | | | веќе видена

Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина на Канал 5 истакна дека паметна и мудра влада не треба да подлегне на притисоци од Бугарија за декларацијата ...
сите 144 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен маж од Крушево, во неговото комбе полицијата пронашла 45 лица од Пакистан, Сирија и Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: