Изградбата на спортска сала во ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ е во завршна фаза

Градежните активности околу спортската сала што се наоѓа во рамки на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ се во завршна фаза. Денес, градоначалникот на Охрид, Константин ...
| | веќе видена | слични

Во текот на летните месеци, во сите седум детски градинки во рамките на ЈОУДГ „Мајски цвет“, се изведуваат крупни изведбени зафати, соопшти Општина Битола. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради оправдани или неоправдани причини не ни беше дозволено снимање малку погоре, но позади мене се наоѓа Премиерската Вила каде Зоран Заев тајно се среќавал ...
сите 272 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 195 | | | веќе видена

Обвинетиот во Рекет, Бојан Јовановски, и неговиот адвокат Сашо Дуковски, на денешното рочиште повторно побараа да му се укине притворот кој го издржува околу ...
сите 305 | | | веќе видена

Составот на Вардар отпатува за Португалија каде во сабота од 16 часот го очекува дуел со Порто во Лигата на шампионите. Ова е средба која е важна за двете ...
сите 205 | | | веќе видена

Во Ханау, град источно од Франкфурт, осум лица загинаа вчеравечер кога напаѓачот извршил две вооружени акции пред кафуле за наргиле. Според весникот „Билд“, ...
сите 69 | | | веќе видена

Фудбалска Европа беше воодушевена од спринтот на Ерлинг Халанд на мечот на Борусија Дортмунд против ПСЖ во Лигата на шампионите. Но, ако треба да се зборува за ...
сите 162 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изградбата на спортска сала во ОЕМУЦ „Св.Наум Охридски“ е во завршна фаза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: