Како паметните телефони нѐ прават поглупави?

Луѓето што внесуваат повеќе растителни протеини имаат поголема веројатност да живеат подолго од оние што внесуваат повеќе животински протеини. Истражувачите ...
| | веќе видена | слични

Можеби ви звучи неверојатно, но прегратките го чуваат и срцето. Истражувањата покажале дека во текот на прегрнувањето значајно се намалува нивото на кортизол, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сопствениците на кучиња имаат поздраво срце од другите луѓе поради тоа што често се надвор и се поактивни.– Луѓето што чуваат куче имаат и подобра исхрана и ...
| | веќе видена | слични

Дали за добро здравје и одржување на витката линија е подобро мрсен сендвич за појадок или прескокнување на утринскиот оброк? Здравиот појадок подразбира нешто ...
| | веќе видена | слични

Што би направиле ако можете да ја предвидите иднината минута однапред? Ова можеби не изгледа долго време, но за носителите на лица со аутизам, да се знае што ...
| | веќе видена | слични

Прегратката е еден од најдобрите подароци кои можеме да ги добиеме од друга личност. Според едно неодамнешно истражување во кое биле вклучени околу 400 ...
| | веќе видена | слични

Никој не може да види во иднина, но крвта што тече низ вашите вени може да има некои важни тајни за вашето идно здравје. Во една нова студија, истражувачите ...
| | веќе видена | слични

Научниците кои го анализирале здравјето на стотици сопственици на миленичиња, повеќето од нив чувале кучиња, откриле дека овие луѓе се поздрави. Сопствениците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Вкупно 31 мерка во вредност од 470 милиони евра изнесува четвртиот пакет економски мерки со кои Владата ќе им помогне на граѓаните, вработените и на ...
сите 241 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 203 | | | веќе видена

Македонскиот Полициски Синдикат следејки го текот на постапката со нападот на Полициски службеници од страна на група на лица на подрачјето на ОВР Прилеп ...
сите 108 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како паметните телефони нѐ прават поглупави?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: