Рохани: Разговорите со Вашингтон се бескорисни


5 копии

Претседателот на Иран, Хасан Рохани, порачал дека нема шанси за "фото-оп" со американскиот претседател, туку дека, ако сака заедничка фотографија, може да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранското раководство нема да го промени курсот на својата политика ако САД не ги тргнат санкциите кон Техеран, изјави виранскиот претседател Хасан Рохани, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иран нема намера да разговара со САД сè додека не бидат укинати сите санкции наметнати за Техеран, изјави денеска иранскиот претседател Хасан Рохани. – Техеран ...
| | веќе видена | слични

На самитот на Г7 во Франција, Трамп рекол дека нема да ги ублажи санкциите заради можната средба со Иранците. Претседателот на сад вели дека Иран го потрошил ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп, по самитот на Г7 во Бијариц, на завршната прес конференција изјави дека е подготвен да се сретне со неговиот ирански ...
| | веќе видена | слични

Иран успешно тестираше нова ракета, соопшти денес првиот човек на иранската Револуционерна гарда, Хосеин Салами. Како што пренесува новинската агенција ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 364 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 87 | | | веќе видена

Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
сите 429 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена

Американскиот Оддел за труд во четврток извести дека 870.000 работници поднеле барање за компензација заради невработеност минатата недела, што е нешто повеќе ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рохани: Разговорите со Вашингтон се бескорисни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: