Ништо чудно ако Советот на јавни обвинители добие задача од Јовески или Заев да изберат и ВЕДЕ министер, ВЕДЕ државен ревизор, ВЕДЕ директор на МКЦ


Во врска со намерата на јавниот обвинител Љубомир Јовески да избере ВД наследник на Катица Јанева во СЈО, се огласи и пратеникот Антонио Милошоски од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Советот на јавни обвинители вчера конечно и едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување на специјалната јавна обвинителка ...
| | веќе видена | слични

Одлуката падна во истата сала каде во 2015 година Јанева положи свечена заклетва дека како шеф на новоформираното СЈО бескомпромисно ќе се бори против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Собранието се уште не е пристигнат извештајот на Советот на јавни обвинители. Од медиумите разбравме дека во него има заклучок со кој се поведува постапка ...
| | веќе видена | слични

Започна постапката за разрешување на јавната обвинителка Катица Јанева. Советот на јавните обвинители на денешната седница едногласно донесе одлука да отпочне ...
| | веќе видена | слични

Притворот на Катица Јанева го одложи и судењето за „Шамарите во Центар“. Една од точките по кои Катицва Јанева е во притвор е страв на надлежните дека може да ...
| | веќе видена | слични

Македонија е пред ceриозно политичка кpиза, каменот на coпнување и предмет на вжештeнa дебата помеѓу власта и опозицијата е Законот за обвинитeлcтво и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 733 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ништо чудно ако Советот на јавни обвинители добие задача од Јовески или Заев да изберат и ВЕДЕ министер, ВЕДЕ државен ревизор, ВЕДЕ директор на МКЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: