СДСМ: Правната држава функционира, законите важат за сите


4 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штанцање на лажни вести, невистини и вештачки креирани случаи, во отсуство на вистински идеи и мерки. Уште една голема лага во низата ...
| | веќе видена | слични

Уште една голема лага во низата невистини е и поврзаноста на службените притворени лица од Министерството за транспорт и врски со барањето на мислење од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со сите сили се труди да наметне перцепција во јавноста дека скандалот “рекет” е сличен со 11 годишниот пустош на режимот на Груевски и ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски и Милошоски да соопштат јавно кои им се вистинските намери и до кога планираат да ја мачат С. Македонија и нејзините граѓани, истакна денеска на ...
| | веќе видена | слични

Oпозициските пратеници да не го опструираат новиот закон за Јавно обвинителство. Граѓаните и сигурната иднина на Северна Македонија не можат и понатаму да ...
| | веќе видена | слични

Не е' и никогаш не може да стане! Ние не сме и никогаш нема да бидеме исти! Сега секој кој се огрешил пред законите одговара и ќе одговара. Никој не бега од ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно од опозициската партија покажуваат дека не научиле ништо од грешките што ги правеа за време на децениското криминално владеење. Во белиот дворец ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со пласирање на лажни вести и измислици во очајни обиди да го одбрани криминалот во сопоствените редови, пишуваат во реакција од СДСМ Од ...
| | веќе видена | слични

Откако опозицијата денеска обвини дека премиерот Зоран Заев ја опструирал истрагата за Рекет, од СДСМ возвратија дека опструирањето истраги било одлика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска во Македонија започна новата учебна година во досега најнеобични услови за следење на настава. Според планот на владата предвидено е од прво до трето ...
сите 522 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
сите 405 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18138, бројката на оздравени пациенти е 15068, на починати е ...
сите 469 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 404 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Во јавноста се појавија нови снимки од брутално и насилничко однесување на полицајци врз граѓаните.Снмката е од пред една недела во Ченто, а на неа се гледа ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Правната држава функционира, законите важат за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: