Каква ШАНСА и дала Рускоска НА КАТИЦА, и што се случи во 24 часа, ОД РАСПИТОТ ДО „ШУТКА“?


Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Советот на јавни обвинители едногласно одлучи дека се исполнети условите за почнување постапка за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Канева, ...
| | веќе видена | слични

Условите за нејзино разрешување се исполнети. Ја  вклучуваме Михаела Димовска за процедурата, кога извештајот на Советот на јавни обвинители ќе се најде пред ...
| | веќе видена | слични

Одлуката падна во истата сала каде во 2015 година Јанева положи свечена заклетва дека како шеф на новоформираното СЈО бескомпромисно ќе се бори против ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се уште не е пристигнат извештајот на Советот на јавни обвинители. Од медиумите разбравме дека во него има заклучок со кој се поведува постапка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев го доби мандатот за составување нова влада од претседателот на државата Стево Пендаровски. Во обраќањето пред претседателската вила ...
сите 973 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 486 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 468 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква ШАНСА и дала Рускоска НА КАТИЦА, и што се случи во 24 часа, ОД РАСПИТОТ ДО „ШУТКА“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: