Шутка не и избега на Катица Јанева - Задоцнета акција или решителна борба со „Рекет?


Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со штанцање на лажни вести, невистини и вештачки креирани случаи, во отсуство на вистински идеи и мерки. Уште една голема лага во низата ...
| | веќе видена | слични

Уште една голема лага во низата невистини е и поврзаноста на службените притворени лица од Министерството за транспорт и врски со барањето на мислење од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со сите сили се труди да наметне перцепција во јавноста дека скандалот “рекет” е сличен со 11 годишниот пустош на режимот на Груевски и ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски и Милошоски да соопштат јавно кои им се вистинските намери и до кога планираат да ја мачат С. Македонија и нејзините граѓани, истакна денеска на ...
| | веќе видена | слични

Oпозициските пратеници да не го опструираат новиот закон за Јавно обвинителство. Граѓаните и сигурната иднина на Северна Македонија не можат и понатаму да ...
| | веќе видена | слични

Не е' и никогаш не може да стане! Ние не сме и никогаш нема да бидеме исти! Сега секој кој се огрешил пред законите одговара и ќе одговара. Никој не бега од ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно од опозициската партија покажуваат дека не научиле ништо од грешките што ги правеа за време на децениското криминално владеење. Во белиот дворец ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со пласирање на лажни вести и измислици во очајни обиди да го одбрани криминалот во сопоствените редови, пишуваат во реакција од СДСМ Од ...
| | веќе видена | слични

Откако опозицијата денеска обвини дека премиерот Зоран Заев ја опструирал истрагата за Рекет, од СДСМ возвратија дека опструирањето истраги било одлика на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 411 | | | веќе видена

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали ...
сите 416 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 108 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 104 | | | веќе видена

Некои луѓе едноставно не сакаат да се спротивстават на искушението и се водени од очигледна страст, дури и ако тоа значи да повредите некого. Сочувството не е ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шутка не и избега на Катица Јанева - Задоцнета акција или решителна борба со „Рекет?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: