Одличен ден за Вагата, мали проблеми за Ракот – Дневен хороскоп 21.08.2019

Овен Работа Претпоставениот е импресиониран од вашата неодамнешна напорна работа и остварената работа може да биде важен придонес за вас. Ако ништо друго, не ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Склони сте на претерано забележување на детали, но не е се онака како што претпоставувате. Неопходни ви се практични решенија, потрудете ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

До крајот на годината некои хороскопски знаци повторно ќе бидат „сингл“. РАК Ракот е познат како многу толерантен знак, но неговата добра природа умее да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да го поправите незадоволството од актуелните случувања на вистинскиот начин. Поради недостиг од енергија и умор, исцрпени сте, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Црната месечина во Девица е посебна ситуација во лунарната астрологија и сe случува еднаш во 2 години. Во астрологијата, црната Месечина е втора млада Месечина ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 657 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одличен ден за Вагата, мали проблеми за Ракот – Дневен хороскоп 21.08.2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: