Ќерко, биди своја и немој никому да се правдаш!

Мајка Тереза ќе биде запаметена по нејзините одлични дела, но и по зборовите што денес се присутни меѓу нас, многу повеќе од кога било. Мајка Тереза е име што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

 Има убави луѓе. И не, не зборувам за надворешната убавина. Толку мили, облеани со некој сончев зрак светлина што додека ти зборуваат мислиш и тебе те грее ...
| | веќе видена | слични
3 копии

1. Не биди никаде освен тука Не брзај се за никаде. Не е потребно да бидеш таму каде што ти е добро. Ако чувствуваш дека си некаде каде што не треба, стани и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 364 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Северна Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се соочува со ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 278 | | | веќе видена

Вчера вечер во хотелот „Монтенегро” стигнаа првите 40, најголем дел од нив велешани, кои владата на Северна Македонија со чартер лет ги донесе од Малта прво ...
сите 331 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 324 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 600.859 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 27.417, а оздравеле 133.426 лица. – ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќерко, биди своја и немој никому да се правдаш!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: