Скопјанец за малку ќе останел без нога средувајќи месо во ресторан


27- годишно момче вчера било пренесено во болница со тешки повреди, откако претходно паднал од мотор кај тунелот Јаворица. Според пријавеното вчера во 16.00 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вчера попладне било пријавено дека на регионалниот пат Богомила – Стари Град пред крстосницата за с. Мартолци, патничко моторно возило „фолксфаген поло“ со ...
| | веќе видена | слични

Стравичен судир е пријавен во МВР кој според официјални информации се случил кај село Породин на патот Битола–Драгош. Се судриле „форд ескорд“ зад чиј волан се ...
| | веќе видена | слични

Една жена загина, а две лица се тешко повредени во сообраќајка на регионалниот пат Маврови Анови – Дебар, соопшти Министерството за внатрешни работи. – ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 17,10 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар пред Скудрински мост се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило даф со ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 17,25 часот било пријавено дека на патот Битола–Драгош кај с. Породин се случила сообраќајна негода помеѓу патничко моторно возило „форд ескорд“ со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 186 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 106 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец за малку ќе останел без нога средувајќи месо во ресторан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: