Грција нема да го прими иранскиот танкер

2 копии
3 копии

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, вети дека ќе ги забрза правните процедури во врска со танкерот под британско знаме „Стена ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Според официјален претставник на Стејт департментот, САД со санкции ќе го спречуват приватниот сектор да му помогне на танкерот за нафта „Адријан Дарја“, кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 241 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 90 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 113 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција нема да го прими иранскиот танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: