Нина Ангеловска од Групер нова министерка за финансии?


2 копии

Истражувањето на „Економски лидер“ покажа дека најголемиот успех, кој беше така претствен во јавноста при промоцијата на новата министерска за финансии Нина ...
| | веќе видена | слични

Заменик спикерот на македонскиот парламент Фросина Ременски ги потврди информациите на порталот Лидер кој вчера објави дека идната министерка за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нина Ангеловска, една од основачите на „Групер.мк“, која е предложена за нов министер за финансии, синоќа по објавувањето на одлуката, се огласи на својот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот ја предлага основачката на Grouper, Нина Ангеловска, за министерка за финансии. Таа има 30 години, но сепак не е најмладиот кој би седнал во оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 435 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 110 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае ...
сите 147 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нина Ангеловска од Групер нова министерка за финансии?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: