Не знам дали ќе бидам осомничена, Прашајте ја Рускоска, кажа Јанева по распитот за „Рекет“


По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Советот на јавни обвинители денеска дојде шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска која се очекува пред членовите на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Република Македонија, секој месец, на сега притворената специјална обвинителка Катица Јанева и плаќале по 400 евра за кирија за нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Јавноста дозна за нејзиното живеалиште во Скопје пред повеќе од еден месец откако на Јанева и беше одземен нејзиниот мобилен телефон, а пред една недела беше ...
| | веќе видена | слични

На осомничената специјална обвинителка Катица Јанева ѝ се слошило кратко време откако беше изнесена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 483 | | | веќе видена

По разрешувањето на Катица Јанева, останува да се регулира статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство. Согласно законот нивниот ...
сите 298 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 531 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 101 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не знам дали ќе бидам осомничена, Прашајте ја Рускоска, кажа Јанева по распитот за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: