Паднал со моторот и тешко се повредил


3 копии
2 копии
2 копии

На 27.08.2019 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Н.Ц.(38) од с.Петровец, скопско, кој додека ...
| | веќе видена | слични

Петнаесетгодишен мотоциклист се здобил со тешки телесни повреди, откако паднал од мотоциклот без регистерски ознаки, кој го управувал.МВР денеска информира ...
| | веќе видена | слични

дно лице 3агина во теш ка сообраќајна несреќа рано утрово во Скопје, дознава КУРИР.Лицето кое загина е 38-годишниот скопјанец Д.П. Починал на лице место…МВР за ...
| | веќе видена | слични

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа во близина на Македонски Брод, откако возило марка Голф со кое управувал излетало од патот. Како што се наведува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 152 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 111 | | | веќе видена

Ако не се донесе законот за Јавно обвинителство, тоа нема да биде проблем за да добиеме датум за преговори во октомври, рече претседателот Стево Пендаровски ...
сите 344 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паднал со моторот и тешко се повредил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: