СДСМ: #СДСМ е со граѓаните!

Денеска ги посетивме Карпош, Сопиште, Могила, Македонска Каменица, Македонски Брод и Тимјаник. СДСМ останува да биде на страната на интересите на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералниот секрeтар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорот на Центарот за анализи и истражување на СДСМ, Мартин Попов, денеска се сретнаа со Овен Паун, ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната политичка ситуација, спроведувањето на реформскиот процес, како и процесот на евроинтеграцијата на државата и ...
| | веќе видена | слични

Вчера ги посетивме Пласница, Петровец, Битола и Новаци. Како одговорна партија остануваме со граѓаните, ги следиме нивните потреби и создаваме мерки и ...
| | веќе видена | слични

Ветивме и силно вложуваме во изградба на нови патишта како и рехабилитација на старите кои со децении беа заборавени. Ветивме изградба на железницата и тоа ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Зубовце, општина Врапчиште, денеска разговараа со членот на ЦО на СДСМ, Дејан Павлески. На средбата се разговараше за новите мерки и реформите кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: #СДСМ е со граѓаните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: