Балотели повторно ќе го облече дресот на Сити на прошталниот меч на Компани

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола е оптимист дека Манчестер Сити може да ја освои Премиер лигата трета сезона по ред. Повод за изјавата му дава играта, која тимот ја покажа против ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на утрешниот дуел против Бурнмаут, Пеп Гвардиола се „поклона“ пред својот фудбалер Давид Силва. Престојниот дуел за шпанскиот фудбалер ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола пред утрешниот натпревар против Бурнемоут го изнафали својот играч Давид Силва. Имено, претстојниот натпревар за шпанскиот фудбалер воедно ќе ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот шпански фудбалер Чаби Алонсо од оваа сезона ја започна тренерската авантура во младинските категории на Реал Сосиедад. Во опширно интервју за ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи од денеска е во дводневна работна посета на Брисел, каде што ќе има средби со високи претставници на европските ...
сите 359 | | | веќе видена

Соња Трифуновска, одделенски наставник од основното училиште „Гоце Делчев“ во Тетово со голема посветеноста работи на снимање на видео лекции и презентации, и ...
сите 333 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балотели повторно ќе го облече дресот на Сити на прошталниот меч на Компани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: