Усвоена Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители

Владата на денешната 150.седница ја усвои Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители во Државното правобранителство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија на седница ја усвои Информацијата за присилна концесија на дивечот во ловиштата „Сараево“, „Ратевска Река“, „Палазлија“, „Џами ...
| | веќе видена | слични

Владата ја усвои Информацијата за реализација на Проектот за изнајмување на седум монтажни спортски лизгалишта во Република Македонија и ја задолжи Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија одлучи со ребалансот на буџетот за годинава да бидат издвоени 3.116.000 евра за купување простории во Брисел за македонската Мисија во ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ја усвои Предлог – програмата за изменување на Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година, според која 121 милион ...
| | веќе видена | слични

Владината прес служба информираше за денешното усвојување на иформацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја усвои Информацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на фотонапонски електроцентрали, согласно Јавниот оглас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоена Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: