Просечната плата во јуни 25.205 денари


7 копии

Синдикатот на администрација и државна управа на Македонија – САДУ кој функционира во рамките на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија дава ...
| | веќе видена | слични

ЗБОРОТ ЛАЖИ го отсликува образованието со Зоран Заев и рекетарската банда. Посветени само на лично богатење со злоупотреби, Зоран Заев и неговите соработници ...
| | веќе видена | слични

На средбата Лукаревска го презентираше концептот што обезбедува повеќе пари кај граѓаните, како и клучната мерка МојДДВ за поврат на 15 отсто од ДДВ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за образование посакува СОНК да се откаже од намерата за штрајк на наставата. Тој најави дека ново покачување на платите ќе има, но не можел да ...
| | веќе видена | слични

Се уште е незивесно дали учебната година ќе почне навреме во понеделник на 2 септември или пак стартот ќе се доложи поради најавениот штрајк на просвтените ...
| | веќе видена | слични

Откако беше најавен штрајк на првиот ден од учебната година, Министерството за образование и наука (МОН) ги повика на разговор претставниците на Самостојниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјално започна новата учебна година. Во 600 училишта во државата се одржува настава со физичко присуство, a за останатите е достапно учење на далечина, ...
сите 420 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
сите 375 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Со еден месец задоцнување поради пандемијата на коронавирус, новата учебна година започна за сите, но не сите ученици седнаа во училишните клупи. Таа можност ...
сите 222 | | | веќе видена

Руското МНР им понуди на владите на Азербејџан и Ерменија да посредува во мировните преговори за Нагорно-Карабах, нагласувајќи дека мора да запре воинствената ...
сите 394 | | | веќе видена

Во ЕУ се водат интензивни разговори со Бугарија за старт на преговори со Македонија, а Германија ќе направи се што може за Македонија да ги почне преговорите ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата во јуни 25.205 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: