УЈП со контроли на Пластичарска поради неиздавање на фискални

Инспекторите од Управата за јавни приходи постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарската улица во Скопје. До ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи вчера ги извести граѓаните дека веб апликацијата МојДДВ е достапна на следниот линк https://mojddv.ujp.gov.mk . Како што соопштуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи ги известува граѓаните дека веб апликацијата МојДДВ е достапна и може да се преземе на следниот линк . Веб апликацијата МојДДВ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Веб апликацијата МојДДВ за увид во износот на поврат на 15 отсто од ДДВ и бришење на фискални сметки што се скенирани по грешка, од денеска е достапна за ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ги известува граѓаните дека веб апликацијата МојДДВ е достапна и може да се преземе на следниот линк https://mojddv.ujp.gov.mk.Веб ...
| | веќе видена | слични

Од денес апликацијата „МојДДВ“ за граѓаните е достапна на македонски, албански и англиски јазик, а со тоа и можноста да се има увид во износот за поврат на 15 ...
| | веќе видена | слични

Со новата верзија на веб апликацијата МојДДВ, од денес граѓаните ќе имаат целосен увид во сметките што ги скенирале, односно во прометот остварен преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

На социјалните мрежи многу граѓани го поставуваат прашањето дали фискалната сметка која е издадена за фирма може да се искористи преку апликацијата Мој ДДВ и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Преку новата веб апликација МојДДВ, граѓаните ќе имаат увид во состојбата и ќе може во секој момент да го проверат износот што треба да им се врати од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјално започна новата учебна година. Во 600 училишта во државата се одржува настава со физичко присуство, a за останатите е достапно учење на далечина, ...
сите 348 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
сите 366 | | | веќе видена

Како што претходно најавија тие бараат настава со физичко присуство на учениците, зашто сметаат дека во нивното училште ги има сите услови за тоа.-Сите ...
сите 264 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 234 новозаразени со коронавирус и четири смртни случаи, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Бројот ...
сите 500 | | | веќе видена

Руското МНР им понуди на владите на Азербејџан и Ерменија да посредува во мировните преговори за Нагорно-Карабах, нагласувајќи дека мора да запре воинствената ...
сите 397 | | | веќе видена

Во ЕУ се водат интензивни разговори со Бугарија за старт на преговори со Македонија, а Германија ќе направи се што може за Македонија да ги почне преговорите ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП со контроли на Пластичарска поради неиздавање на фискални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: