Советот на обвинителите не може да назначи в.д. – Кој ќе ја замени Јанева по истекот на мандатот?


Помалку од еден месец останува до истекот на мандатот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а партиите се чини дека се далеку од договор за новиот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Советот на јавни обвинители вчера цели осум часа темелно ги разгледуваа списите од истрагата за предметот „Рекет“. Седницата заврши без конкретна ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на утрешниот старт на расправата на законот за СЈО на седницата на собраниската комисија за европски прашања, пратеникот Антонио Милошоски, кој е ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на Специјалното јавно обвинителство влезе во собраниска процедура без претходен договор ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Советот на јавни обвинители утре ќе ја донесе одлуката за тоа дали ќе ја почне постапката за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Скопје, 28 август 2019 (МИА) – Законот за јавно обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на Специјалното јавно обвинителство влезе во собраниска ...
| | веќе видена | слични

На седницата за расправа за новиот Закон за обвинителство закажана за четврток по скратена постапка, пратеникот Антонио Милошоски, кој е член на преговарачкиот ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски, кој е дел од преговарачкиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за ЈО, во интервју за Фактор вели дека власта инсистира да не се ...
| | веќе видена | слични

Министерката за правда Рената Дескоска најави дека доколку не се обезбеди двотретинско мнозинство, тогаш во опција се други решенија, а едно од нив, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 17200, бројката на оздравени пациенти е 14312, на починати е ...
сите 393 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за здравство Венко Филипче, денеска во Владата се сретнаа со ...
сите 209 | | | веќе видена

Ние не сакаме да се приклучиме кон било која Унија, туку кон Европската Унија и таа придавка „европска“ треба да значи нешто. Многу е тешко да се одржи ...
сите 371 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на обвинителите не може да назначи в.д. – Кој ќе ја замени Јанева по истекот на мандатот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: