Пад на бројот на патници превезени со автобус

Македонија има институции кои се неефикасни во давањето услуги на граѓаните. Меѓу нив има и такви што немаат ниту вработени, ниту директори, некои имаат ...
| | веќе видена | слични

Државниот транспортен инспекторат издал поголем број на прекршочни казни и ја зголемил наплатената сума од превозниците во текот на минатата година, а од таму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на запишани ученици во основното образование се намалува, во средното – незначително зголемување во учебната година што измина. Во пресрет на новата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во основните и средни училишта на гостиварското подрачје, периодов се прават подготовките за успешен почеток на новата учебна година. Учениците се враќаат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Автобускиот превоз во земјава е многу поразвиен од земјите – членки на ЕУ, но сето тоа за сметка на малиот број на патници што патуваат со воз и неразвиеноста ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на превезени патници со автобуси во второто тримесечје од годинава е намален за 3,7 проценти во споредба со истиот период лани, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 260 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 353 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
сите 254 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на бројот на патници превезени со автобус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: