Никола Поповски именуван за в.д. главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија

2 копии

Никола Поповски е именуван за нов вршител на должност – главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија, стои во дописот од Банката до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според официјалниот среден курс на Народната банка на Северна Македонија денеска денарот спрема еврото има вредност од 61.4922. Курсот на денарот спрема ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување и раководење на Банката. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Војновиќ продолжува да ја врши функцијата главен извршен директор на Триглав Осигурување, Скопје, одлучило Собранието на акционери на последната сеница. ...
| | веќе видена | слични

Силк Роуд Банка претрпе измени во органите на управување и раководење. Според информацијата објавена на Македонска берза во Централниот регистар на Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѓорѓе Војновиќ продолжува да ја врши функцијата Главен извршен директор на Триглав Осигурување АД, Скопје. Ова станува јасно од информацијата објавена на ...
| | веќе видена | слични

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека г-н Горан Антевски, независен член на Надзорниот одбор на Банката, се стекна со 405 обични акции ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 257 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Поповски именуван за в.д. главен извршен директор на Развојната банка на Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: