(ФОТО) Ќе има ли заладување?- Временска прогноза до крај на месецот

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии
20 копии

Денес, среда, 28 август, времето во поголемиот дел од земјава ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена облачност. Само во западните делови попладне ќе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. август 2019 (ИНПРЕС) – Времето предпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а попладне наместа ќе биде нестабилно со локален ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 519 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Седум новозаразени во Куманово од коронавирус, меѓу нив нема медицински лица. Градот е под целосен карантин. Премиерот Оливер Спасовски им порача на граѓаните ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Ќе има ли заладување?- Временска прогноза до крај на месецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: