Катица Јанева е во Обвинителството дава исказ за „Рекет“

2 копии

Претседателот на Советот ,Штерјев не сакаше да го коментира исходот од седницата, која е затворена за јавноста, поради истражната постапка која е во тек. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изјава за Канал 5 телевизија, Павле Богоевски, поранешниот пратеник и некогашен првоборец на „Шарената револуција“ истакна дека тие протестираа во поддршка ...
| | веќе видена | слични

Како и да е осомниченоста на Катица Јанева во случајот „Рекет“ , не ги остава рамнодушни ни луѓето симбол на „шарената револуција“. Дали Јанева засекогаш ја ...
| | веќе видена | слични

За Канал 5 вели дека ако ловџиите го исполнат голем дел од предвидената квота, има простор да се ревидира рокот.  Со министерот Димковски  колегата Игор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 733 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева е во Обвинителството дава исказ за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: