Изгаснати пожарите кај селата Љубин и Кондово


-Ова акција беше во пресрет на утрешниот верски празник Богородица, кога има неколку селски слави, во селата Чемерско, Марена и Дреново, а тука е и вечерашнава ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје воведува програма за бесплатно собирање на остатоците од бербата по нивите и засилени инспекциски контроли за несовесните земјоделци. Од градот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопскиот градоначланик вели дека нема надлежност да врши надзор над неговите колеги од општините. Дали тие постапуваат согласно наредбата на Владата да ги ...
| | веќе видена | слични

Недоволен е бројот на пожарникари за справување со пожарите кои избувнуваат во скопскиот регион. Град Скопје располага со 189 пожарникари, наместо со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Територијалната протвпожарна единица од Велес деновиве имаше неколку помали интервенции за гаснење на стрништа и трева. Поради високите температури и опасноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска се сретна со постојаната претставничка на УНДП во земјава, Нарине Сахакјан и нејзините ...
сите 405 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 216 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Видео на кое се гледа напад со беспилотно летало, врз ерменски војници, објави азербејџанското министерство за одбрана. Резервните сили на ерменската армија ...
сите 416 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 110 | | | веќе видена

Здравството во Македонија ќе се соочи со огромен проблем, поради тоа што голем дел од медицинските сестри веќе учат странски јазици за да заминат од државата, ...
сите 159 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгаснати пожарите кај селата Љубин и Кондово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: