Идеалниот тим на „Ла Лига“: Каде се играчите на Барса? (ФОТО)


Каталонскиот гигант кој е бранител на титулата во шампионатот беше изненадувачки поразен со 0:1, голот беше дело на Ариц Адуриз. Реал и Атлетико Мадрид запишаа ...
| | веќе видена | слични

Популарниот „Џани“ изминатиов викенд го постигна својот прв гол во новата сезона од Чемпионшип дивизијата на Англија, таму пишуваат дека Македонецот го дал ...
| | веќе видена | слични

Македонски интернационалци викендов постигнаа четири голови и забележаа три асистенции. Алиоски погоди и асистираше, Спировски, Ристовски и Ејупи ги тресеа ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски интернационалец, Стефан Спировски имаше одличен кам-бек на терените по долгата пауза, односно во првиот меч по повредата на коленото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец Стефан Спировски по десет месеци пауза поради повреда повторно се врати на фудбалските терени во дресот на унгарскиот Ференцварош. ...
| | веќе видена | слични

Александар Трајковски влезе како замена за Мајорка во мечот од второто коло во Ла лига против Реал Сосиедад, но неговиот тим не успеа да освои поени и загуби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со гол примен во финишот, Мајорка на свој терен загуби од Реал Сосиедад со 1-0, Александар Трајковски одигра повеќе од половина час. По победничкиот старт на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 167 | | | веќе видена

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 364 | | | веќе видена

Политичката партија ВМРО ДПМНЕ уште пред два месеци со новите статутарни измени ја укина функцијата „почесен претседател“ што ја имаа поранешните претседатели ...
сите 156 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, ...
сите 634 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 89 | | | веќе видена

Адвокатката Сања Алексиќ, бранител на Гордана Јанкулоска која вчера беше спроведена во „Идризово” за издржување на затворската казна од четири години, вели ...
сите 88 | | | веќе видена

Во рамките на дводневната посета на Брисел, министерот Бујар Османи, се сретна и со европратеникот Андреј Ковачев, кој воедно е член на АФЕТ и потпретседател ...
сите 404 | | | веќе видена

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
сите 93 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ 11 години системски го уништуваше образованието на секое ниво, а денес, како опозиција продолжува со деструктивно однесување кое спротивно на ...
сите 251 | | | веќе видена

Андреј Жерновски, кој како градоначалник на Центар во 2013 доживеа упад и прекин на седница, е задоволен од денешната одлука на Кривичниот суд, која го осуди ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идеалниот тим на „Ла Лига“: Каде се играчите на Барса? (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: