Двајца градежни работници, се повредени од пад од висина.

Триесет и седумгодишниот Б.З. синоќа бил физички нападнат од повеќе соседи на улицата „Банатска“ во Скопје. Како што се наведува во МВР-билтенот, Б.З. случајот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– На 26.08.2019 во Тетово при сообраќајно-контролни активности биле откриени и законски санкционирани 12 лица кои ги управувале возилата без положен возачки ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 15.20 часот на регионалниот пат Куманово-с.Липково, кај с.Лопате, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „пежо 206“ со ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 17.39 часот на улица „Васко Карангелески“ во Битола, мопед „јијинг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.(38) од Битола удрил во пешакот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 138 | | | веќе видена

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем интерес предизвика кај граѓаните проектот викенд без ДДВ за кој вчер апремиерот Зоран Заев рече дека ќе биде во текот на продолжениот викенд од 10 до 12 ...
сите 316 | | | веќе видена

Соња Трифуновска, одделенски наставник од основното училиште „Гоце Делчев“ во Тетово со голема посветеноста работи на снимање на видео лекции и презентации, и ...
сите 337 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца градежни работници, се повредени од пад од висина.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: