Шпигл: Аферата „Рекет“ ја потврдува резервираноста на ЕУ за датумот за преговори


Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
| | веќе видена | слични

Падот на Катица Јанева како прв специјален обвинител само делуваше како катализатор за соочување со неизбежното, наоѓање финално решение за статусот на СЈО, ...
| | веќе видена | слични

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
| | веќе видена | слични

Денес и адвокатот Дангов побара изземање на обвинителката на СЈО Лиле Стефанова од предмет на СЈО и со тоа го запре понатамошното постапување на обвинителката. ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство ќе продолжи да ги застапува предметите во судница без разлика што на нивната шефица Катица Јанева завчера и е одредена мерка ...
| | веќе видена | слични

Многу „зошто“, а малку одговори и натаму го обвиваат предметот „Рекет“ кој го раздрма правосудниот систем на Македонија. Катарзата можеби ќе започне со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту една друга банка не е изложена на ризик што може да се одрази на нарушување на нејзината стабилност и солвентност. Банкарскиот систем се одликува со ...
сите 210 | | | веќе видена

Штетата предизвикана од катастрофалната експлозија на пристаништето во Бејрут е над 15 милијарди долари. Тоа го соопшти либанскиот претседател Мишел Аун. – ...
сите 410 | | | веќе видена

Во врска со вчера објавената вест на еден од медиумите со наслов: „И уставни судии на линија со Пендаровски за мандатот за Влада", Уставниот суд ја известува ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој најави дека во наредните 20 ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпигл: Аферата „Рекет“ ја потврдува резервираноста на ЕУ за датумот за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: