Министерот Бектеши патува за Косово по забраната за увоз на компир и мед од Македонија


Македонија бара од Косово да ја образложи забраната за увоз на компири и мед од земјава. Од Агенцијата за храна велат дека македонските производи ги ...
| | веќе видена | слични

Кина ќе одговори на последното големување на царините на САД за кинеските производи, објави во неделниот весник на Комунистичка партија „Народен дневник“, во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Американскиот претседател денеска изјави дека им наредил на компаниите од САД да ја напуштат Кина , откако Пекинг најави воведување царини на американската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кина соопшти денеска дека одлучно се спротиоставува на одлуката на САД да воведат дополнителни царини за кинески стоки вредни 550 милијарди долари. Тие го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска преку Твитер им нареди на американските компании да ја напуштат Кина, откако Пекинг возврати со царини за стоки ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на САД го одби предлогот на Доналд Трамп американските компании веднаш да почнат да бараат алернативи за кинескиот пазар по тензиите помеѓу ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе даде брз одговор на одлуката на Кина да започне со примена на нова рунда царински давачки на САД. Тој им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
сите 190 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 137 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена

Директорот на Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Европа, Ханс Клуге, не ја исклучува можноста да ја прифати понудата да ја прими ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Бектеши патува за Косово по забраната за увоз на компир и мед од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: