Дефектот во Аеродром е саниран

Жителите од централното градско подрачје на Куманово останаа без вода, откако изутрината пукна стара водоводна цевка на улицата „Народна револуција“. Гусената ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Поради дефект денеска без вода ќе бидат корисниците од улиците „Тодор Ецов“, „Тодор Чопов“ и „Христифор Жефаровиќ“. „Ве известуваме дека на ден 27.08.2019 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 600 | | | веќе видена

Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите – ова е мотото под кое здравствените работници в среда ќе протестираат на хелиодромот на Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 177 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев е иcплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истpaгата во случајот со peкетарскиот октопод за да спpeчи да се дознае ...
сите 278 | | | веќе видена

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое треба да биде инкорпорирано ...
сите 523 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дефектот во Аеродром е саниран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: