БЛЕРИМ БЕЏЕТИ ОСТАНУВА НА СТАВОТ: Заев вршел притcoк да се смени претседателот на Врховниот cyд

Иако актуелните случувања фрлија во сенка некои битни изјави, не смее да се занемари признанието на градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на ...
| | веќе видена | слични

Три земји од Европската унија потврдија дека во Македонија која очекува датум од ЕУ се врши политички прогон. Поради тоа Шведска, Грција и Унгарија одбиваат на ...
| | веќе видена | слични

Четири меѓународни потерници распишани од македонската полиција - три европски држави кои одбиваат да ги испорачаат бегалците, едно образложение - бегалците се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЛЕРИМ БЕЏЕТИ ОСТАНУВА НА СТАВОТ: Заев вршел притcoк да се смени претседателот на Врховниот cyд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: