Ја започнала кариерата во сиропатилиште, а постигнала сè сама: Никогаш не се школувала, а била моден револуционер! Нејзината животна приказна е инспирација

Коко Шанел (1883 г. - 1971 г.) имала крајно необична животна приказна, а тие несекојдневни нејзини ситуации кај неа ја разбудиле креативноста. Модната дива е ...
| | веќе видена | слични

 Трендовите за венчавки се менуваат од сезона во сезона, но белата венчаница е секогаш овде. Но, изгледа дека ова не е точно. Знаевте ли дека белата венчаница ...
| | веќе видена | слични

 Доколку некој ви рече да ги затворите очите и да си ја замислите Грција, на што прво помислувате? Можеби ќе помислите на морето, гирото и грчките митови, но ...
| | веќе видена | слични

 Коко Шанел е можеби најпознатата дизајнерка на сите времиња, и тоа со причина. Модната пионерка им овозможи на жените да се облекуваат послободно и создаде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 433 | | | веќе видена

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
сите 204 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 156 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 197 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја започнала кариерата во сиропатилиште, а постигнала сè сама: Никогаш не се школувала, а била моден револуционер! Нејзината животна приказна е инспирација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: