Локалните жители учествуваа во гаснењето на пожарот кај Пинтија


3 копии

Територијалната протвпожарна единица од Велес деновиве имаше неколку помали интервенции за гаснење на стрништа и трева. Поради високите температури и опасноста ...
| | веќе видена | слични

Поради високите температури и опасноста од појава на пожари со големи размери, тие апелираат до земјоделците да не палат стришта, а граѓаните при престој во ...
| | веќе видена | слични

Нема работно време за пожарникарите од скопската бригада. Голем број од нив, синоќа преноќија на ридот над Пинтија, кој со часови беше во пламен. Утрово ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 152 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Планирате како да ги инвестирате парите од работата и дали тоа ќе ви се исплати. Некој ќе ги исполни вашите желби, и тоа треба да го ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локалните жители учествуваа во гаснењето на пожарот кај Пинтија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: