Две лица тешко повредени во сообраќајка во Тетово


Вчера попладне на регионалниот пат Куманово-с.Липково се случила сообраќајна незгода, до која дошло при судир на моторно возило „пежо 206″ со кумановски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едно лице е тешко повредено синоќа во сообраќајка на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај село Семениште, информира МВР. Незгодата се случила во 19:15 часот ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на региналниот пат Скопје-Тетово кај село Семениште. Несреќата била пријавена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 284 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Дипломатот Душан Бојчев, поранешниот претседател на собранието Стојан Андов и пратеникот Александар Кирацовски во „Стадион“ на Радио Канал 77„Им плукнавме в ...
сите 200 | | | веќе видена

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое треба да биде инкорпорирано ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица тешко повредени во сообраќајка во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: