Од удар на дрво загина 27 годишно момче во Брајчино

5 копии

На 26.08.2019 во 04.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во Скопје две лица се обиделе да извршат разбојништво, но не успеале и избегале. Увид ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Синоќа, во 22.30 часот, во Полициското одделение Велешта, С.А.(31) од струшкото село Лабуништа пријавил дека истиот ден околу 20.15 часот, додека бил на своето ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта? Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли ...
сите 169 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 123 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 176 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 117 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од удар на дрво загина 27 годишно момче во Брајчино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: