Димитров се огради од Заев, и се подготвува за технички премиер пред избори


Деновиве со ФБ статус министерот за надворешни работи Димитров порача дека кај него има чувство на бес и апатија заради криминалните димензии на случајот ...
| | веќе видена | слични

Денешната изјава на евроамбасадорот во Македонија, Самуел Жбогар, дека криминалната афера Рекет се „претворила во реално шоу“ ја предизвика поранешната ...
| | веќе видена | слични

Денеска евроамасадорот Самуел Жбогар аферата „Рекет“ ја нарче реално шоу, поради што се јавија низа реакции од јавноста. Поранешната министерка за култура ...
| | веќе видена | слични

На изјавата на евроамбасадорот во Македонија, Самуел Жбогар, дека аферата „Рекет“ се претворила во реално шоу реагира некогашната министерка за култура Ганка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никола Димитров можно е да имал претчувство за Боки Тредичи, но независно од ваквите лични супер-моќи, министерот за надворешни за скандалот „Рекет“ бил ...
| | веќе видена | слични

Откако министерот Никола Димитров јавно се огради од учесникците во случајот Рекет, а денеска се закани и со тужба за новинарот кој го објави исказот на Орце ...
| | веќе видена | слични

По заканата на Никола Димитров дека ќе го тужи порталот „Република“ ако не го повлече текстот со чиј наслов неговото име се доведува во врска со аферата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Моќта која произлегува од позицијата не може да корумпира некој кој има интегритет затоа што истиот е веќе доволно силен и нема потреба од дополнителна моќ. ...
| | веќе видена | слични

Политичкото лето во Македонија потполно ќе биде одбележано со афери кои ја потресуваат законодавната, извршната и судската власт на земјата. На повидок се нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ќе ги разгледа барањата на родителите кои предлагаат времено продолжување на породилното отсуство за месец или два и ќе одговори во најкус можен рок. ...
сите 300 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 146 | | | веќе видена

Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
сите 228 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
сите 429 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров се огради од Заев, и се подготвува за технички премиер пред избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: